Koťátka

Do této třídy zařazujeme zejména děti s PAS. Práce zde je zaměřená na rozvoj potřeby dětí komunikovat, na sociální dovednosti, na rozvoj sebeobsluhy. Většinou pracujeme individuální formou, využíváme strukturované učení.  Děti každý den cvičí, zpívají, učí se zvládat štětec, barvy, opakuji jednoduché říkanky a všímají si, co je nového. Při hře si postupně osvojují pravidla potřebná pro pobyt mezi dětmi a pro kontakt s dospělými, samozřejmě tak, aby vše odpovídalo jejich možnostem.

Štěňátka

Tady máme většinou děti, které ještě nepůjdou školy. Pracují ve skupině i individuálně, probíhá každodenní cvičení pro rozvoj řeči, grafomotoriky a smyslového vnímání. Také zde jsou děti s PAS, s kterými se pracuje převážně individuálně.

Pejskové

Třída pro předškolní děti. Činnosti  směřujeme k přípravě na školu - podle  schopností dětí. Logopedické kolečko, třídní program i individuální práce rozvíjí zvláště předškolní dovednosti.

Všechny třídy pracují podle našeho školního vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání - Nebe není bez mraků, svět je plný zázraků. Každá třída má vypracován na každý týden třídní vzdělávací program, který odpovídá jejím potřebám.